Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Yerli Elektrikli Metrobüs OSTİM’den Şehir Turuna Çıkıyor

Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri Kümelenmesi (ARUS) üyesi, Bozankaya A.Ş. tarafından üretilen Türkiye’nin ilk yüzde yüz elektrikli yerli metrobüsünün içinde OSTİM Teknik Üniversitesi ve Bozankaya A.Ş. arasında iş birliği protokolü imzalanacak. İmza töreninin ardından yerli metrobüs OSTİM’den çıkarak Ankara’da şehir turu atacak.
Ostim Editör
25 Şubat 2021 14:22

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otobüsünü üreten ülkemizin lider markası Bozankaya A.Ş. ve Türkiye’nin ilk sanayi üniversitesi OSTİM Teknik Üniversitesi ‘yüzde 100 Elektrikli Yerli Metrobüs Aracı’nın içinde iş birliği protokolü imzalayacak.

26 Şubat 2021 Cuma günü saat 09.00’da OSTİM Teknik Üniversitesi yerleşkesinde düzenlenecek törene Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, Bozankaya A.Ş. Ar-Ge Direktörü Emrah Dal ve basın mensupları katılacak.

İmza töreninin ardından, yerli metrobüs konukları ve basın mensuplarıyla birlikte OSTİM’den başlayarak Ankara şehir turu atacak.

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otobüsünü üreten ve bugüne kadar ülkemizde açılan tüm elektrikli otobüs ihalelerini kazanarak yeni nesil ve çevre dostu ulaşım teknolojileri alanında bayrağı taşıyan, öncü firma Bozankaya’nın elektrikli metrobüsü, yaklaşık bir ay boyunca OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde sergilenecek.

Tek şarj ile 250 kilometre yol alıyor

%100 elektrikli, çift körüklü, 5 adet solda, 4 adet de sağda olmak üzere toplam 9 kapılı, 250 kişi yolcu kapasiteli, 25 metre uzunluğunda ve tek şarj ile 250 kilometreye kadar yol alabilen Bozankaya elektrikli metrobüsü hem yatırımcıların, hem de elektrikli ulaşım teknolojilerine ilgi duyanların yakından görebilmesi için yaklaşık bir ay boyunca OSTİM’de olacak.

Çevre dostu

Bozankaya’nın, %100 Türk mühendisliği ve yüksek yerli teknoloji ile tasarlanan, ve üretilen, yüksek teknoloji ürünü ve çevre dostu elektrikli otobüsleri yalnızca yurdumuzda değil Almanya ve Lüksemburg gibi birçok Avrupa ülkesinde, büyük metropollerin toplu taşıma sistemlerinde de yüksek performans oranlarıyla hizmet veriyor ve yolculara konforlu ve güvenli bir şehir içi seyahati deneyimi yaşatıyor.

Ülkemizde de Konya, Eskişehir, İzmir, Elazığ, Manisa, Malatya, Antalya ve Kayseri'de başarıyla hizmet veren Bozankaya elektrikli otobüsleri, toplu ulaşımda temiz enerji kullanımı ve ileri yerli teknolojide çığır açan araçları ile Türkiye’nin geleceğinin ve gelişiminin teminatı ve gururu olacak öncü markalar arasında yerini alıyor.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.