Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

“Yerli Ürün Payının Artmasını İstiyoruz”

DMO Genel Müdürü Tufan Büyükuzun, “Yerli ürün payının artmasını istiyoruz.” mesajını verdi.
Ostim Editör
11 Şubat 2016 17:12

Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürü Tufan Büyükuzun, “Yerli ürün payının artmasını istiyoruz.” mesajını verdi.

OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi ve İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM) üyeleriyle bir araya gelen DMO Genel Müdürü Tufan Büyükuzun, Genel Müdür Yardımcısı Şeref Çolak, 1 No’lu Satınalma Daire Başkanı Fikret Karaca, 2 No’lu Satınalma Daire Başkanı M. Fatih Yavaşın ve uzmanlar kümelenme çalışmaları ve OSTİM hakkında bilgilendirildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyacı olan mal ve hizmetleri kamu yararı gözeterek temin edilmesini sağlayan DMO, stratejik planı doğrultusunda sistemde KOBİ ve yerli ürün sağlayıcı sayısının da artmasını planlıyor.

DMO’nun çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Müdür Büyükuzun, oluşturdukları e-satış sistemiyle kamu kurumlarının ihtiyaçlarını 1 günde karşılayabildiklerini ifade ederek, “DMO özelinde kamu alımlarında yerli ürün payının artmasını istiyoruz.” görüşünü aktardı.

Satış sistemlerini tüm üreticilere açık olduğunu vurgulayan Büyükuzun, küme firmalarına da e-satış portalında yer almaları tavsiyesinde bulundu. Kamu olarak bilgi ve tecrübe paylaşımına hazır olduklarını dile getiren DMO Genel Müdürü, kümelenmelerin yanında olduklarını aktardı.

“Dünya markası çıkarmayı hedefleyin”
Marka oluşturmanın milli gelire katkısını aktaran Büyükuzun, Güney Kore’den önemli markaların çıktığını ve ülkenin kişi başı milli gelirinin 30 bin dolara yakın olduğuna dikkati çekti. Deneyimli bürokrat, küme üyelerine, “Buradan dünya markası çıkarmayı hedefleyin.” önerisinde bulundu.

DMO satış sisteminde yer alan ithal iş makinesi ve medikal ürünlerin muadili yerli ürünleri de sisteme dahil etmek istediklerini belirten Büyükuzun, “2014’te 29 hastaneyi biz tefriş ettik. Çalışma ekibi oluşturun, biz üyelerinize kataloglarımıza girme yöntemlerini anlatalım. Yerli üretilebilecek ithal ürünleri belirleyelim.” dedi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.