Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

YFYİ’de OSTİM Özel Ödülü İyi Makina’nın

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından 16’ıncısı düzenlenen Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ)’de OSTİM Özel Ödülü, İyi Makine girişimine verildi. Projelerin hepsinin birbirinden kıymetli olduğunu dile getiren OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “OSTİM ekosistemini tamamlayan, birlikte değer üretebilecek ve gelecekte desteğimizi devam ettirebileceğimiz projeler olsun diye İyi Makina’yı OSTİM ödülüne layık gördük.” dedi.
Ostim Editör
07 Nisan 2021 10:03

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından 16’ıncısı gerçekleştirilen, YFYİ Hızlandırma Programı bu yıl Estonya Merkezli hızlandırma merkezi olan ve girişimcilere erken aşama yatırım fonu sağlayan StartupWise Guys ile gerçekleştirildi. İş birliği kapsamında girişimcilere uluslararası vizyonla çeşitli eğitim ve mentorluklar sunuldu. Süreci başarı ile tamamlayan girişimler, online platform üzerinden gerçekleştirilen hibrit bir demo day ile izleyici karşısına çıktı.

19 girişimcinin yer aldığı YFYİ’ 2020’nin ödülleri şu şekilde; Onedio Özel Ödülü, Koç Sistem Özel Ödülü, Elginkan Vakfı Uluslararası Program Ödülü, OSTİM Ödülü, TEB Ödülü ve Elginkan Vakfı Büyük Ödülü.

“Hepsi ödüle değer projeler”

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, YFYİ’nin başladığı günden beri destekleyicisi olduklarını hatırlattı. Aydın, “Geçen süre içerisinde de bu yarışmalardan ve yenilikçi ortamdan sürekli besleniyoruz. Bilgilerimizi geliştirme anlamında da bu ortamlarda bulunmaktan büyük keyif alıyoruz. Bu sene de yapılan çalışmalar sonucunda çok değerli girişimcilerimizin projelerini inceledik. Hepsi birbirinden kıymetli, hepsi ödüle değer projeler.” dedi.

OSTİM ekosistemine uygun projeyi tercih ettiklerini açıklayan Aydın, şu görüşleri aktardı: “İstiyoruz ki seçtiğimiz proje OSTİM ekosistemini tamamlayan, birlikte değer üretebilecek ve gelecekte desteğimizi devam ettirebileceğimiz projeler olsun diye İyi Makina’yı OSTİM ödülüne layık gördük. OSTİM’deki ekosistemle buluşması, projenin gelişmesi için de desteğimizi devam ettirmeyi düşünüyoruz.

Diğer proje sahiplerini de kutluyorum. Onların da OSTİM’e ihtiyaç duydukları noktada, bölgemizdeki ekosistemle iş birliği yapmaktan memnun olacağımız belirtmek istiyorum.”

İyi Makina, ikinci el iş makinesi satış süreçlerini açık artırma kavramı üzerinden optimize edip taraflar için hızlı, adil, güvenilir ve verimli sonuç yaratan bir online pazaryeri platformu hizmeti sunuyor.

Diğer ödüllerin dağılımı ise şu şekilde oldu; Elginkan Vakfı Büyük Ödülü 100.000 TL Vivente, Elginkan Vakfı Uluslararasılaşma Ödülü Oculera, TEB San Francisco Hızlandırma Programı Optio, OSTİM 20.000 TL iyiMakina, Onedio Reklam Desteği Özel Ödülü 50.000 TL Case, Future Reklam Desteği Özel Ödülü 50.000 TL Favor, Reklam Desteği Özel Ödülü 50.000 TL Magfi, Reklam Desteği Özel Ödülü 50.000 TL WeeKiddo, KoçSistem Özel Ödülü Sweephy, ODTÜ Teknokent Uluslararasılaşma Ödülü Bionova.

16 yıllık hikaye kapsamında; pek çok şirketin kurulumuna ve ticari hayatta emin adımlarla ilerlemelerine vesile olan YFYİ ile 1.000’nin üzerinde kişiye iş imkanı yaratıldı, bugüne kadar 7.000’nin üzerinde proje değerlendirildi ve 3 milyon doların üzerinde girişim sermayesi sağlandı.

 

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.