Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Biyogaz Sektörü OSTİM’de Buluştu

OSTİM Yenilenebilir Enerji ve Çevre teknolojileri Kümelenmesi (OSTİM Enerjik), Biyoder ve Biyogazder’in destekleriyle düzenlediği Biyogaz Sektör Buluşması’nda; sektörün kamu ve özel sektör temsilcileri ile akademisyenleri bir araya getirdi.
Ostim Editör
28 Haziran 2019 12:04

OSTİM OSB Konferans Salonu’nda gerçekleşen programın açılışında konuşan OSTİM Enerjik Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Çelik, ülke olarak ithalatımızın yüksek olduğu bir alan olması ve atık olarak değerlendirilmesi sebebiyle organik atıklara önem verdiklerini bildirdi.

Çelik, “Enerjide arz güvenliği, gıda üretimi ve aynı zamanda girdi üretimi açısından yine bu atıkları önemsiyoruz. Bu nedenle bu programda kamu, üniversite ve sanayiyi bir araya getirmek istedik.

Bizim çok istediğimiz konulardan bir tanesi bu atıkların bertaraf edilmesi. Çünkü bunlar sıfır atık kapsamında değerlendirilmesi gereken ürünler. Et ve süt alanında ülkemizde gelişmenin olabilmesi için bu atıkları bertaraf etmemiz gerekiyor.“ dedi.

Çelik‘in ardından sektöre ilişkin sunumunu paylaşan Polres Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Ozan Öztürker, biyogaz tesislerinin, insanların doğaya verdikleri tahribatları ciddi anlamda azaltacak tesisler olduğunu kaydetti.

Açılış konuşmalarının ardından sektör temsilcileri, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayten Namlı’nın moderatörlüğünde sorunlarını ve çözüm önerilerini tartıştı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.