Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Devler Listesinde Tek Türk Şirketi

Türk sanayinin güçlü markası HİDROMEK, iş makinesi sektöründe dünyanın en büyük firmalarının sıralandığı Yellow Table listesine 7. kez girdi. HİDROMEK, bu listeye giren ilk ve tek Türk şirketi olma ünvanını taşıyor.
Ostim Editör
03 Haziran 2020 10:00

İş makineleri konusunda tüm dünyaya bilgi tedariki sağlayan ve sektöre referans oluşturan basın kuruluşu KHL Group, her yıl yenilenen ve iş makineleri üreten en büyük global firmaların sıralandığı uluslararası Yellow Table 2020 listesini açıkladı. Firmaların yıllık satış cirosuna göre belirlenen listede İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM) Üyesi HİDROMEK bu yıl 50’inci sırada yer aldı. 

“Küresel endüstrideki yerimizi sağlamlaştırıyoruz”

Yellow Table listesine 7’inci kez girme başarısını gösteren HİDROMEK, bu listeye giren ilk ve tek Türk şirketi olma unvanını taşıyor. HİDROMEK Genel Müdürü Ahmet Bozkurt, “İş makinesi sektörünün en büyük isimlerinin sıralandığı listede bir kez daha yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz”. dedi. 

HİDROMEK Genel Müdürü Ahmet Bozkurt şu değerlendirmeleri yaptı: “Kuruluşunun 42. yılını kutlayan HİDROMEK’in Yellow Table listesinde bir kez daha yer aldığını mutlulukla öğrendik. Bu başarıda emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımıza, müşterilerimize, bayilerimize, tedarikçilerimize, iş birliği içinde olduğumuz üniversite ve kuruluşlar ile tüm dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Önümüzdeki yıllarda Yellow Table listesinde daha üst sıralara tırmanmayı hedefliyoruz. HİDROMEK olarak, Ar-Ge, tasarım ve üretim gücümüzle, küresel endüstrideki yerimizi sağlamlaştırıyoruz. Bugün 6 kıtada 100’den fazla ülkede makinelerimiz çalışıyor. Bir yandan 80’in üzerinde ülkeye yayılan bayi ağımızı genişletirken, bir yandan da ürün gamımızı çeşitlendirmeyi; böylece müşterilerimizin taleplerini tek elden karşılamayı temel önceliğimiz olarak belirledik. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da iş makineleri sektöründe çalışmalarımızı hızla sürdüreceğiz.”

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.