Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

İŞİM Üyeleri Laboratuvar Keşfinde

İŞİM firmaları Ankara’daki laboratuvar ve Ar-Ge merkezlerini yerinde inceledi.
Ostim Editör
12 Ocak 2015 15:31

OSTİM İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM) firmaları Ar-Ge çalışmalarına destek olacak ve ürün kalitesini geliştirecek, Ankara’daki laboratuvar ve Ar-Ge merkezlerini yerinde inceledi.

İŞİM’in ilk durağı bölgedeki KOSGEB OSTİM Hizmet Merkezi laboratuvarları oldu. KOSGEB destekleri ve laboratuvar hizmetleri hakkında bilgiler alan firmalar, OSTİM’de bulunan laboratuvar merkezinde metal sektörü yoğunluklu, tahribatlı ve tahribatsız analizler yapıldığını öğrendi.

Kapımız her zaman açık
Firmaların ikinci durağı ise Atılım Üniversitesi Metal Şekillendirme ve Mükemmelliyet Merkezi’ydi. Merkez, metal şekillendirme araştırmaları için gerekli olan birçok donanım ve yazılım olanaklarına sahip. Şekillendirme presleri, malzeme ve mikroyapı karakterizasyonu için test cihazları ve sayısal analizler de gerekli olan yazılım ve donanım bakımından zengin.

Merkezin altyapısını ve olanaklarını yerinde inceleyen İŞİM üyeleri özellikle sıcak/soğuk şekillendirme de kullanılan presleri dikkatle inceledi. Merkez Başkanı Prof. Dr. Bilgin Kaftanoğlu, İŞİM üyelerine metal şekillendirme merkezinin kapılarının her zaman açık olduğunu ve firmaların çalışmalarında her türlü destek ve yardımı sağlayacaklarını belirtti.
 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.