Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Kümelenme Savunma Sanayiine Güç Veriyor

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Sanayileşme Daire Başkanı Murat Çizgel, “Kümelenmeleri destekliyoruz. Daha detaylı kümelenin. Siz güçlendikçe savunma sanayii güçleniyor demektir.” dedi.
Ostim Editör
19 Mart 2019 16:24

SSB Sanayileşme Daire Başkanı Murat Çizgel, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) üyeleriyle, tanışma toplantısında bir araya geldi.

OSSA’nın, Türkiye’de savunma alanındaki kümelenmelere örnek olduğunu belirten Murat Çizgel, “Savunma sanayiine olan katkılarından dolayı OSTİM’e ve OSSA’ya teşekkür ediyorum. Kümelenmeleri destekliyoruz. Daha detaylı kümelenin. Siz güçlendikçe savunma sanayii güçleniyor demektir. Savunma sanayii güçlendikçe ülke güçleniyor demektir. Kümelenme büyümeden savunma sanayiinin büyüyeceğine inanmıyoruz. Sizin göstergeniz aynı zamanda Türkiye’nin de göstergesi.” dedi.

“KOBİ’ler makineye yatırım yapmalı”

OSSA Yönetim Kurulu Başkanı A. Mithat Ertuğ, Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (HAB) OSTİM’deki KOBİ’leri 10 kat daha fazla büyütmek için planlandığını hatırlattı.

OSSA üyelerinin 15-20 bin metrekare büyüklükteki üretim tesislerine ve bu tesisler için desteğe ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Ertuğ, "KOBİ’lerimiz toprağa para bağlamak yerine makine ve ekipmana yatırım yaparsa 10 kat büyür. Bu da istihdamın 10 kat artması demektir." mesajını verdi.

Murat Çizgel ve beraberindeki uzmanlar, tanışma toplantısının ardından OSSA üyesi firmaların üretim tesislerini ziyaret ederek firmalardan bilgi aldı.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.