Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSSA ABD’de Seslendi: “Sivil Havacılıkta da Varız”

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) düzenlenen Seattle Havacılık ve Savunma Tedarikçileri Zirvesi’ne katıldı. Zirvede, küme üyelerinin sivil kriterlerine uygun kabiliyetleri olduğu anlatıldı.
Ostim Editör
16 Mayıs 2016 10:06

OSSA, uluslararası etkinliklerine Seattle Havacılık ve Savunma Tedarikçileri Zirvesi’ni ekledi.  Zirvede ikili iş görüşmeleri gerçekleştiren küme, T.C. Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) yetkilileri ile beraber, Türkiye'nin Tedarik Zinciri Konferansı’na katıldı. Konferansta, Türkiye'de havacılık sektöründeki gelişmeler ve sektörün gelecek planları paylaşıldı.

2014-2020 yılları arasında Türkiye'nin dinamik bir büyüme eğilimi içinde olacağı anlatılan küme sunumunda, Türkiye'nin ulaşım ağındaki kapasite artışına dikkat çekilerek, Türk sanayine katkı vermeye hazır olunduğu vurgulandı.

OSSA imalatçıları yönlendiriyor
Türkiye'de bölgesel havacılık politikası bağlamında sivil havacılık faaliyetleri hızlı bir gelişim içinde. Havacılık endüstrisinde yer alan büyük platform tasarımcılarından, küçük alt parça üreticilerine kadar imalatçı ve servis sağlayıcılar, ileri teknolojilerle çalışıyor. Havacılık endüstrisinin güvenlik ve stratejik öneminin yüksek olması sebebiyle, hükümet programları ve destekleri, Türk sanayisinin gelişiminde belirleyici rol oynuyor.

Uçak üreticilerinin gelecekte daha az sayıda ancak güçlü ana tedarikçilerle çalışacakları, Ar-Ge ve inovasyon süreçlerinin bu tedarikçilerden talep edileceği tahmin ediliyor. OSSA, konunun ciddiyetini kavrayarak, sektörde tecrübeli imalatçıları bu gelişim doğrultusunda yönlendiriyor. Küme, yabancı satın alma gruplarının doğru imalatçılara ulaşması için her platformda görüşlerini paylaşıyor. (Hilal Ünal)

KÜME ÜYELERİNİN KABİLİYETLERİ

  • Sektörün ve müşterinin istediği standartlarda ve uygunluk değerlerinde üretebilme becerisi.
  • Kompleks ve zor parçaları yüksek hassasiyet ile işleyebilme yetkinliği, ana sanayi için çözüm ortaklığı yapabilme kapasitesi. Gelişmiş kalite, güvence altyapısı.
  • Firmaların uzmanlık alanlarında bilgi ve becerilerinin yüksek olması ve  havacılık ana sanayi firmaları için yerlileştirme çalışmalarına uygun çalışmaları ile yatırımlarına özveri ile devam etmeleri.
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.