Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

TRAGGER Rekabet Gücünü Yeni Nesil Araçlarıyla Artırıyor

CDMMobil, TRAGGER markasıyla ürettiği elektrikli hizmet araçları ailesini genişletiyor. CDMMobil Kurucu Ortağı Saffet Çakmak, “Yeni nesil hizmet takımımızı büyüterek QD ve LC adlı Pro Serisi araçlarımıza ilave olarak lojistik amaçlı TT ve transfer amaçlı T-Car versiyonlarını üretmeye başlıyoruz. Böylece Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanında bu segmentte rekabet gücümüzü daha da geliştirmiş olacağız.” dedi.
Ostim Editör
26 Nisan 2019 10:44

OSTİM Endüstriyel Tasarım ve Mühendislik Merkezi firmalarından CADEM A.Ş.’nin kuruluşu CDMMobil, 2018 yılında TRAGGER markasıyla üretmeye başladığı çok fonksiyonlu yüzde yüz elektrikli iş araçları ailesini yeni nesil araçlarıyla genişletiyor.

TRAGGER markalı araçlar, yeni versiyonlarla, hizmet araçları pazarında müşterilerin farklı ve gerçek ihtiyaçlarını çözebilecek yapıda üretiliyor. Milli ve yerli TRAGGER marka ailesinde üretimi süren Pro serisi araçlara artık lojistik ve transfer amaçlı yeni seriler eşlik edecek.

14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı İDEF 2019’da ilk kez sergilenecek olan yeni nesil ürünler, müşteriler ve kullanıcılar ile yapılan ihtiyaç analizi sonrasında geliştirildi ve geliştirilmeye devam ediliyor. Ürünün ilk tasarlanmasından pazara sunulmasına kadar geçen süreçte dikkate alınan kullanıcı deneyimi yaklaşımı, esnek ve kişiye özel ürünlerin ortaya çıkartılmasına yardımcı oldu.

Küresel rekabette iddialı Türk Markası

CDMMobil Kurucu Ortağı Saffet Çakmak, yüzde yüz elektrikli, çevre dostu ve çok fonksiyonlu olmasıyla TRAGGER marka ailesinin, hizmet araçları pazarında büyük ilgiyle karşılandığını belirtti.

Çakmak, TRAGGER markalı hizmet araçlarının Türkiye’de ve dünya pazarlarında büyük ilgi gördüğünü anlattı. Çakmak, “Otomotiv sektöründe tecrübeli mühendislerden oluşan ekibimiz, TRAGGER ürün ailesini, inovatif tasarım ve ileri mühendislikle geliştirip, tek bir platformda pek çok farklı amaca hizmet edebilecek ürünlere dönüşebilmelerini sağladılar. Gururla söyleyebilirim ki; çok kısa bir süre içerisinde Türkiye’ye, kendi alanında global rekabette iddialı yeni bir marka oluşturduk. Bundan sonra da yeni nesil hizmet takımımızı büyüterek QD ve LC adlı Pro Serisi araçlarımıza ilave olarak lojistik amaçlı TT ve transfer amaçlı T-Car versiyonlarını üretmeye başlıyoruz. Böylece Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanında bu segmentte rekabet gücümüzü daha da geliştirmiş olacağız.” dedi.

Sağlam ve uzun ömürlü

Otomotiv alanında 25 yılı aşkın mühendislik ve tasarım deneyim ve uzmanlığı ile üretilen TRAGGER ailesi, yeni nesil ürünleri ile farklı alanlardaki ihtiyaçlara çözüm üretiyor.

Çelik ve metal yapılı rakiplerinin aksine alüminyum şasi kullanılan yeni nesil TRAGGER marka ailesi üyesi T Car, özellikle malzeme seçimiyle öne çıkıyor. Bu özellik, ailedeki diğer araçlara da zaman içinde uygulanacak. Sağlamlığın yanı sıra dayanıklılık ve uzun ömürlü olmasına odaklanılan TRAGGER ürünleri, CDMMobil’in yenilikçi mobilite çözümlerine uygun olarak kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkartacak şekilde tasarlandılar.

TRAGGER’in ilk modellerinden olan QD ve LC Serisi, yüklü halde yüzde 17’lik eğimi tırmanma yeteneği ve 2,8 metrelik dönme çapıyla dikkat çekiyor. İdeal boyutları ve yüksek çalışma performansıyla özellikle hava limanları, fabrikalar, kapalı alanlar, kampüsler, limanlarda yük taşıma, bakım hizmetleri veya belirli bir fonksiyonun yapılması gibi noktalarda segmentinin en ideal araçları.

Aileye yeni eklenen TT (Tow Tractor) Serisi; fabrika, depo, liman ve hava limanı gibi tesislerin içerisinde çekici görevi yapmak üzere üretildi. 1905 mm’lik toplam uzunluğuyla sadece 1.6 metrelik dönme çapına sahip TT Serisi, 4-6-8 ton olarak talebe göre üç farklı çekme kapasitesine sahip.

Bir diğer yeni ürün olan T-Car ise turistik tesisler, oteller, tatil köyleri, kampüsler, şehir hastaneleri, hava limanları, fabrikalar, kapalı alanlar, limanlarda personel ve yük taşıma özelliğine sahip. Bunlara ilave olarak T-Car’ı güvenlik, shuttle, sedye, çöp aracı gibi özel amaçlı üstyapılar ile kullanmak da mümkün.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.