Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

ASELSAN Tedarikçileri İçin 'Gücümüz Bir Platformu’ Oluşturdu

ASELSAN, tedarikçileri ile ilişkilerinin güçlendirilmesi, potansiyel katma değer sağlayıcı tedarikçilerin ekosistemine kazandırılması amacıyla ‘Gücümüz Bir Platformu’nu hayata geçirdi.
Ostim Editör
14 Nisan 2020 14:45

Türk savunma sanayinin lider kuruluşlarından ASELSAN, oluşturduğu ‘Gücümüz Bir Platformu’ ile tedarikçileri ile iş birliğini entegre bir çatı altında yürütmeyi amaçlıyor.

Şirketten yapılan açıklamada, ASELSAN’ın dünyanın en büyük savunma sanayi firmaları listesinde 52. sırada yer aldığını ve listedeki yükselişini her geçen yıl sürdürdüğü vurgulanarak, bu büyümede, yetkin ve geniş ekosistemde yer alan iş ortaklarının büyük katkısı bulunduğu belirtildi.

Yerlilikte tedarikçiler büyük katkı sağladı

ASELSAN’ın tedarikçileriyle birlikte, savunma sanayiinde yerlilik oranının yüzde 65’lere ulaşmasında büyük katkı sağladığına dikkat çekilen açıklamada; kurumun, tedarikçileri ile arasındaki bağı güçlendirmek, millileştirme çalışmalarının etkinliğini artırarak dışa bağımlılığı daha da azaltmak, ortak sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirmek,  sektöre özel rapor ve değerlendirmeleri paylaşmak ve iş birliğini entegre bir çatı altında yürütmek amacıyla, kapsamı bakımından dünyada ilk olacak öncü ve yenilikçi bir platform olan Gücümüz Bir Platformu’nun hayata geçirdiği bildirildi.

Millileştirmeye katkı artacak

Hedef kitlesi, şirketin mevcut ve potansiyel tedarikçileri olan interaktif etkileşim ve gelişim platformu ‘Gücümüz Bir’ ile mevcut tedarikçileriyle ilişkilerin güçlendirilmesi, potansiyel katma değer sağlayıcı tedarikçilerin ekosisteme kazandırılması ve ASELSAN tedarik ekosisteminin sürdürülebilirliğine katkı sunulması amaçlanıyor.

Platform sayesinde tedarikçilerin; küresel, yerel ve ASELSAN’la ilgili gelişmeler/yenilikler hakkında bilgilendirilmesi, millileştirme çalışmalarına katkılarının artırılması, ASELSAN alan uzmanları tarafından verilecek eğitimler ile tedarikçilerinin yetkinliklerine ve gelişimlerine katkıda bulunulması ve ihtiyaçları olan insan kaynağına ulaşmaları konusunda destek sağlanması hedefleniyor.

Platforma www.gucumuzbir.com adresinden erişilebiliyor.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.