Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Karçel, Nükleer İçin Çelik Üretecek

Karçel A.Ş., Türkiye’de nükleer enerji alanında Uygunluk Değerlendirme Sertifikası olan ilk firma oldu. Karçel, bu sertifika ile hem tüm dünyada hem de Türkiye’de Rus standartlarına göre nükleer enerji alanında gerçekleştirilen tüm projeler için teklif sunabilecek.
Ostim Editör
25 Mart 2021 10:31

Kardemir A.Ş.’nin bağlı ortaklığı olan ve kuruluşundan bu yana en yüksek imalat miktarıyla 2020 yılında üretim rekorunu kıran Karçel A.Ş., Türkiye’de nükleer enerji alanında Rusya Federasyonu yönetmelik ve standartlarına göre çelik imalat ve montaj işleri hususunda Uygunluk Değerlendirme Sertifikası olan ilk firma oldu. Karçel, bu sertifika ile hem tüm dünyada hem de Türkiye’de Rus standartlarına göre nükleer enerji alanında gerçekleştirilen tüm projeler için teklif sunabilecek.

Firma, Rusya’da Liman Genişleme, Afrika’da Demiryolu Hatları Kurulumu, Tayland’da rafineri modernizasyonu gibi birden çok uluslararası projede yer alıyor. İhracata sunduğu katkıların yanı sıra, yurtiçinde de önemli projelere imza atarak ithalata karşı önemli bir duruş sergileyen Karçel, ‘Fabrikalar Kuran Fabrika’ unvanı ve misyonuyla sürdürdüğü çalışmalarında, Çanakkale Köprüsü ve Ordu Çamsan MDF-3 Tesis Yatırımı imalatlarını, Şişecam Soğuk Fırın Tamirlerini, Afşin Elbistan A-Termik Santrali Modernizasyonu ve Siirt’te yapımı süren Türkiye’nin ilk çinko izabe tesisi kurulum, inşaat ve montajını paket olarak üstlendi.

Pandeminin neden olduğu ekonomik daralmaya rağmen üretim ve istihdam rekoru kıran Karçel, nükleer alanda almış olduğu sertifika ile de sektördeki itibarını ve gücünü yukarılara taşıdı. Şirket, sertifika sayesinde Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’nin inşaat çalışmalarında yer alabilecek.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.