Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Milli Ürünlerin Test ve Sertifikasyonu TRtest’ten

ASELSAN ve TRtest A.Ş. arasında imzalanan iş birliği protokolü ile ASELSAN’ın millileştirdiği ve yerlileştirdiği ürünlerin test ve sertifikasyon faaliyetleri TRtest A.Ş. tarafından yürütülecek.
Ostim Editör
02 Mart 2021 11:10

ASELSAN ve TRtest iş birliğine gitti. İki kurum arasında imzalanan iş birliği protokolü ile ASELSAN’ın milli ve yerli olarak geliştirilen sistemlerinde kullanılan bileşenlerin test ve doğrulama faaliyetleri TRtest tarafından yapılacak.

Protokol, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün ile TRtest Genel Müdürü Bilal Aktaş arasında imzalandı.

Protokol kapsamında yürütülecek çalışmalar;

  • ASELSAN tarafından belirlenen ürünlere ilişkin olarak gerekliklere ve isterlere uygun olarak TRtest tarafından test prosedürleri oluşturulacak.
  • TRtest tarafından hazırlanan ve ASELSAN tarafından onaylanan test prosedürlerine uygun olarak test faaliyetlerinin TRtest tarafından ifa edilecek ve raporlanacak.
  • Ürünlerin ASELSAN ve/veya üçüncü taraflarca önceden yapılmış testlerine ait raporların TRtest tarafından incelemesi, değerlendirmesi, kontrolü ve/veya doğrulanması hizmeti verilecek.
  • Testleri geçerli olan ürünlere ilişkin TRtest tarafından ürün uygunluk sertifikası verilecek.

TRtest A.Ş. Genel Müdürü Bilal Aktaş OSTİM OSB YouTube kanalı Sektör Konuşuyor Programında TRtest'in faaliyetlerini anlatmıştı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.