Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Online Alışverişe Ankara’dan İddialı bir Girişim; Alışverişte fark o’nda!

Omedya A.Ş. tarafından başlatılan e-ticaret projesi farkonda.com, online alışveriş sektörüne iddialı bir giriş yaptı.
Ostim Editör
13 Ocak 2015 16:32

Güvenli alışveriş portalında, tüketici elektroniği, bilgisayar, medikal, kozmetik ürünleri, tekstil çanta ve ayakkabı, hediyelik ve mücevherat, kurumsal ürünler, ev-bahçe ihtiyaçları, supermarket gibi kategorilerde birçok ürüne yer veren farkonda.com, geniş ürün yelpazesi, teslimatta ödeme de dahil her tercihe uygun ödeme alternatifleri ve etkin müşteri hizmetleri anlayışıyla online alışveriş sektöründe öne çıkmayı hedefliyor.

Ünlü markaların yanı sıra, yerel üreticilerin de kaliteli ürünlerini tüm Türkiye’ye sunmasına imkan sağlayan ideal bir platform olarak dikkat çeken farkonda.com her ihtiyaca uygun ürün çeşitliliğiyle yatay e-ticaret portalları arasında yerini şimdiden aldı…

Başkent Ankara’dan tüm Türkiye’ye açılan en büyük online alışveriş sitesi projesini başlatan Omedya Bilişim A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Güçlü, “Alışverişte fark o’nda” sloganıyla e-tcaret girişiminde çok iddialı olduklarını ve hedeflerinin Türkiye’nin ilk 10 online alışveriş platformu arasında yer almak olduğunu ifade etti.

Güçlü, e-mağazacılığın, kritik ve zorlu süreçler içerdiğini ve her sürecin en ince ayrıntısına kadar çalışılması ve sistematik bir yapının kurulması gerektiğini belirtirken “Elektronik mağazadan alışveriş yapan kullanıcılara ait verilerin ve ödeme bilgilerinin güvenliğinden başlayıp, online satış, tedarik, teslimat, satış sonrası gibi bir çok aşamada gerçekleşen e-ticaretin ilk bakışta kolay gibi gözüken fakat detayları çalışılmaya başlandıkça kritik ve hassas hale gelen bir süreçler bütünü olduğunu söyledi. Güçlü, “Bu nedenle biz farkonda.com’u yayın ortamına taşımadan aylarca iyi bir sistem kurmak için gayret gösterdik. Beta yayını aşamasında hem portalımızın hem de e-ticaret iş ve işlemlerinin testini gerçekleştirdik. Zorlu çalışma döneminin sonunda başarılı bir iş çıkardığımızı ve online alışveriş için iyi bir alternatif geliştirdiğimizi söyleyebilirim.” dedi.

Oluşturdukları ekipler ile bir taraftan iyi tedarikçiler, kaliteli ürünler temin ederken bir taraftan da müşteri memnuniyetini her zaman maksimum seviyede tutmak için gerekli adımları attıklarını kaydeden farkonda.com girişimcisi Omedya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Güçlü, “Bilişim-medya-reklam-organizasyon-pazarlama gibi alanlarda zaten yıllardır birçok müşteriye hizmet sunan bir tam hizmet şirketiyiz. Kurduğumuz online alışveriş mağazamızın bir çok tedarikçisi aynı zamanda kurumsal düzeyde iş iletişimi içinde olduğumuz müşterilerimizdir. Bu da bizim için önemli bir avantaj sağlıyor. Müşterilerimize doğru iletişim doğru çözüm yaklaşımıyla sunmakta olduğumuz pazarlama iletişimine yönelik hizmetlere bir de direkt satış imkanı sağlayan b2c bir alışveriş portal eklemiş oluyoruz. Bu avantaj iyi ürünleri temin edip uygun fiyatlarla sunmamıza da imkan sağlıyor.” dedi.

Farkonda.com’un lansman sonrası etkili bir pazarlama iletişimi süreci yaşayacağını ve hemen her mecrada görünürlük kazanacağını vurgulayan Güçlü, “E-ticaretle ilgileniyorsanız lokasyona bağlı bir hedef seçmeniz doğru bir yaklaşım olmayabilir fakat biz pazarlama iletişimi modelimizde farklı bir yöntem kullanmak istedik. Öncelikli olarak faaliyet gösterdiğimiz Ostim Organize Sanayi bölgesi ve çevre sanayi bölgelerindeki KOBİ’lere mağazamızı iyi bir şekilde tanıtmayı hedefliyoruz. Bu yönde yoğun gayret göstereceğiz. Daha sonra Ankara genelinde bir reklam kampanyasıyla ilerleyip başkentlilerin online alışverişte ilk tercihi olmayı hedefliyoruz. Baktığınızda online alışveriş portallarının büyük çoğunluğu ve bilinen markaları İstanbul’dan yönetiliyor. Biz Ankara’da olmanın avantajını kullanarak potansiyel müşterilerimizle daha yakın temas ve daha etkili bir iletişim için gayret göstereceğiz. Web marketing ve sosyal medya kanallarıyla bütünleşik olarak yürüteceğimiz çalışmalarla farkonda.com’u öncelikle Ankara’nın online alışveriş markası sonrasında da tüm Türkiye’nin güvenle tercih edeceği alışveriş sitesi olarak görmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Farkonda.com’un idare merkezi ve sevk deposunun Ankara Ostim’de bulunduğunu söyleyen Ümit Güçlü, Ankara’lılara stoklu ürünlerde kendi servis araçlarıyla aynı gün teslimat yapacak olmalarının da önemli bir özellik olduğunu kaydetti.

Güçlü, farkonda.com müşterilerine online alışverişte “esnaflık kültürüyle” hizmet edeceklerini ifade ederken yerel tedarikçilere de farkonda.com ile bir adım öne çıkın çağrısında bulundu.

Farkonda.com logosundan da bahseden Güçlü, farkonda.com logosunun zaman zaman mesaj iletecek dinamik bir logo olduğunu belirtti. Güçlü, ”Portalımızda sunacağımız fırsat ürünleri, özel teklifler, super kampanyalarda logomuzda bulunan gülen yüz, şekil değiştirecek. Doğrudan pazarlama, MMS, SMS, arttırılmış gerçeklik uygulamalı basılı reklamlar gibi alanlarda takipçilerimiz dinamik logomuzun versiyonlarıyla farkonda.com’dan çok özel avantajlarla satın alma yapabilecekler.” dedi.

Mağaza adresi : www.farkonda.com

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.