Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Siz hayal edin, biz üretelim…

Küresel pazarda hak ettiği yeri alan, rekabetçi, yenilikçi, teknoloji ile paralel büyüyen, sektöründe lider firmalardan biri olmak için durmaksızın çalışan ve metal sac işleme üzerine 23 yıldır faaliyet gösteren Güçlü Madeni Çelik Eşya ağırlıklı olarak Telekom, Medikal ve Savunma Sanayi olmak üzere bütün sektörlere hizmet veriyor.
Ostim Editör
24 Eylül 2012 00:00

Küresel pazarda hak ettiği yeri alan, rekabetçi, yenilikçi, teknoloji ile paralel büyüyen, sektöründe lider firmalardan biri olmak için durmaksızın çalışan ve metal sac işleme üzerine 23 yıldır faaliyet gösteren Güçlü Madeni Çelik Eşya ağırlıklı olarak Telekom, Medikal ve Savunma Sanayi olmak üzere bütün sektörlere hizmet veriyor.
Metal sac işleme üzerine 23 yıldır faaliyet gösteren Güçlü Madeni Çelik Eşya ağırlıklı olarak Telekom, Medikal ve Savunma Sanayi olmak üzere bütün sektörlere hizmet veriyor. Ülkemizdeki savunma sanayi kuruluşlarının onaylı tedarikçisi olması yanında milli üretimi geliştirmek amaçlı kurulan kümelenme faaliyetleri içerisinde OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi ile Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesinin de üyesi olan firma, ilgili sektörlerin metal kutu ve parçalarının tasarım ve üretimini yapıyor. Firma bünyesinde bulunan CNC Punch, CNC Lazer, CNC Abkant Presler, CNC 4 Eksen Dik İşleme Merkezi, Kaynak İşleri ve Statik Toz Boyama tesisi ile sektöründe öncü durumda. ISO 9001-2008 Kalite Yönetim sistemine sahip olan Güçlü Madeni Çelik Eşya, günümüz ihtiyaçları doğrultusunda ürün izlenebilirliği ve kurumsal hafızanın daha kalıcı sağlanabilmesi için Kurumsal Kaynak Yönetimi (ERP) sistemini de bünyesine katmak için çalışmalarını sürdürmekte.
Şirket politikası olarak yatırımlarını çağın gerektirdiği teknolojik gelişimi takip ederek yapmanın yanı sıra kaliteli insan gücüne de yatırım yapmaya özen gösteren firma, günümüzdeki üretimlerde olmazsa olmaz AR-GE faaliyetlerine verdiği önem doğrultusunda bünyesinde 4’ü Makine Mühendisi olmak üzere 6 kişilik bir AR-GE birimine sahip.
Firmanın çalışmalarıyla ilgili olarak görüştüğümüz İşletme Müdürü Cengiz Kurt Güçlü Madeni Çelik Eşya olarak yaptıkları çalışmalarda kalite faktörünü sektör ve firma ayrımı yapmadan bütün müşterilerine uygulayarak müşteri memnuniyetini ön planda tuttuklarını belirtti.
Firmada toplam 55 kişinin istihdam edilmekte olduğunu söyleyen Kurt, yeni yapılan makine yatırımlarında zaman zaman kalifiye eleman sıkıntısı çekmekle birlikte kendi bünyelerindeki çalışanları kariyer planlaması doğrultusunda teknolojik yatırımlarda da değerlendirmeye özen gösterdiklerini söyledi.
Kurt sektördeki rekabet koşulları hakkında da şunları söyledi: “Teknolojik gelişim paralelinde üretilen CNC üretim makinelerinin yaygınlaşması neticesinde, el işçiliği sanatı ile yapılan üretimlerin artık kalmadığı günümüzde rekabetin çok acımasız olduğunu ve rakiplerinize karşı farkındalıklarınız olmadığı takdirde iş yaşamını devam ettirmenin çok zorlaştığını düşünüyorum.”
Son yıllarda ihracat çalışmalarına daha fazla önem verdiklerini, Avrupa ve Ortadoğu pazarları ile ihracat çalışmaları bulunduğunu söyleyen Kurt; “Global ekonomik yapı içerisinde olduğumuz çağımızda aynı anda hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarla ilgilenmenin avantajlı olduğunu düşünüyorum. Firmamız ürünlerinde tek tip kalite kavramı olmasından dolayı, bazı rakip firmaların özellikle yurt dışı pazarlara girmedeki yaşadığı zorlukları firmamız yaşamamaktadır. Bundan dolayı her iki pazara da hizmet vermek bizim için avantaj teşkil etmektedir” diye konuştu.
Kurt firmanın hedeflerini ise şöyle özetledi: “Firma politikası olarak hedefimiz yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da sektöründe adını duyurabilecek çalışmalara imza atarak, makine parkına ve insan gücüne yatırım yapmaya devam ederek ülke ekonomisine olumlu katkıda bulunmak ve ülkemizde yapılamayanların “Siz hayal edin biz üretelim” sloganı ile üretimini gerçekleştirmek.”
“Özellikle son zamanlarda OSTİM OSB bölgesinin ülkemizin diğer OSB bölgelerine nazaran ülke sanayisinin ve milli üretimlerin pozitif yönde ilerlemesi için daha aktif faaliyetlerde bulunduğu göze çarpmaktadır” diyen Kurt şunları söyledi: “Bu faaliyetler içerisinde özellikle sektörel firmaların bir araya getirilmesi amacı ile yürütülen kümelenme faaliyetlerinin çok yararlı olduğunu ve bu çalışmaların diğer bölgeler içinde örnek oluşturduğunu düşünüyorum. OSTİM OSB yönetiminin, mevcut ve bundan sonraki çalışmalarının neticesinde bölgemizin Türkiye’nin çekirdek sanayi üssü haline getireceğine ve bölge içerisindeki firmaların da ülkemizin parlayan yıldızları olacağına inanıyorum. Bu çalışmalara karşılıksız katkıda bulunan ve önderlik eden özellikle Başkanımız Sayın Orhan Aydın ve ekibine yapmış oldukları çalışmalardan dolayı firmamız adına teşekkür ediyorum.”
 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.