Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

12. Teknoloji Ödülleri’nde Takvim İşliyor

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından yürütülen Teknoloji Ödülleri’nin 12.’si düzenleniyor. Ön başvurular için son tarih 14 Ağustos 2015
Ostim Editör
12 Ağustos 2015 09:54

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından yürütülen Teknoloji Ödülleri’nin 12.’si düzenleniyor. Ön başvurular için son tarih 14 Ağustos 2015.

Teknoloji Ödülleri yaratıcı, yenilikçi, teknik mükemmeliyete ve rekabet özelliklerine sahip ürünlerin veya belirleyici özellikleri, özgün farklılıkları olan, ulusal teknolojik birikime katkı sağlayan üretim süreci geliştirme çalışmalarının değerlendirilerek ödüllendirilmesi ve kamuoyuna tanıtılmasını amaçlıyor.

Teknoloji Ödülleri Ürün ve Süreç olmak üzere iki ayrı kategori ve her bir kategoride kuruluş büyüklüğü temel alınarak toplam sekiz kategori ve ayrıca bir Büyük Ödül kategorisinde veriliyor. Sektörel sınırlandırmanın olmadığı ödüllerde ayrıca kuruluş büyüklüğüne bağlı olarak; Mikro, Küçük, Orta ve Büyük/Bağlı olmak üzere dört farklı sınıf için veriliyor.

Firmalar, pazara sunulmuş ya da sunulmamış, bir veya birden fazla ürün veya süreç geliştirme veya iyileştirme çalışmaları ile Teknoloji Ödülleri Programı'na başvurabiliyor. İki aşamalı olarak alınan başvurularda ödüle aday firmalar öncelikle Ön Başvuru Dosyası hazırlayarak Teknoloji Ödülleri Programına başvurabiliyor. İlk elemeyi geçen kuruluşlardan ise Son Başvuru Dosyası hazırlamaları isteniyor. Ön Başvuruların süresi 14 Ağustos 2015’e kadar devam ediyor.

TAKVİM

2015
06 MAYIS - 14 AĞUSTOS Ön Başvuruların Alınması
AĞUSTOS Ön Başvuruların Değerlendirilmesi
30 EYLÜL Son Başvuruların Alınması
EKİM Hakem Saha Değerlendirmesi
KASIM – ARALIK Hakem (Saha) Değerlendirilmesi
2016
OCAK – ŞUBAT Son Başvuruların Değerlendirilmesi
NİSAN Finalistlerin Belirlenmesi ve Açıklanması
MAYIS Jüri Değerlendirmesi Ödül Töreni
MAYIS Ödül Töreni

 

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.