Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

AKA eğitecek: “Nasıl İhracatçı Olunur?”

Ankara Kalkınma Ajansı bölgenin ihracat kapasitesinin artırılmasına yönelik eğitim programlarına bir yenisini ekledi. İhracatçı adaylarına yönelik dış ticaret eğitimleri 24 Ocak’ta başlıyor. İlk program 24 Ocak -3 Şubat tarihleri arasında Ankara Teknoloji Geliştirme Bölgesi Bilkent Cyberpark’ta gerçekleştirilecek.
Ostim Editör
20 Ocak 2012 00:00

“Yaşam kalitesi yüksek, dünya ile rekabet eden, düşünce ve yeniliğin başkenti Ankara” vizyonu ile yola çıkan Ankara Kalkınma Ajansı bölgenin ihracat kapasitesinin artırılmasına yönelik eğitim programlarına bir yenisini ekledi. İhracatçı adaylarına yönelik dış ticaret eğitimleri 24 Ocak’ta başlıyor. “Nasıl İhracatçı Olunur?” başlıklı programdan işadamları, öğrenciler ve Ankara’da faaliyet gösteren teknopark firmaları yararlanabiliyor.

Ankara Kalkınma Ajansı’nın hazırladığı Ankara Bölge Planı’nda belirtilen “Ankara’yı başta katma değeri yüksek sektörler olmak üzere yenilikçilik yoluyla kaliteli ürün ve hizmet çeşitliliği sunarak küresel düzeyde rekabet edebilen bir merkez haline getirmek” ve “bölgedeki insan kaynağı kapasitesini geliştirmek ve beşeri sermayeyi destekleyerek, kalkınmaya yönelik değer üretimini artırmak” amaçları çerçevesinde hayata geçirilen dış ticaret eğitim programı ile Ankara’nın dış ticaret kapasitesinin artırılması amaçlanıyor.

Program ile Ankara’da faaliyet gösteren ve ileri teknoloji üreten firmaların ihracat kapasitelerini artırma ve ihraç pazarlarının çeşitlendirilmesinin yanı sıra üniversitelerin lisan bölümlerinde öğrenim görmekte olan öğrencilere “dış ticaret uzmanlığı” gibi alternatif bir kariyer alanı kazandırmak hedefleniyor. 16 saatten oluşan ve alanında uzman kamu ve özel sektör uzmanlarının eğitmen olarak yer alacağı program ile bölgenin yetişmiş dış ticaret elemanı ihtiyacına katkı hedeflenirken, firmaların ihracat kapasitesinin artırılması amaçlanıyor. İlk program 24 Ocak -3 Şubat tarihleri arasında teknopark firmalarına yönelik olarak Ankara Teknoloji Geliştirme Bölgesi Bilkent Cyberpark’ta gerçekleştirilecek. Diğer eğitim programları ise 28-29 Ocak ve 11-12-17-18 Şubat tarihlerinde Ankara Kalkınma Ajansı merkezinde yapılacak.

Eğitim programında bir dış ticaret profesyonelinin bilmesi gereken konulardan dış ticaret mevzuatına, uygulanacak prosedürden uluslararası ticari sözleşmelere değin birçok konu uzmanlarca katılımcılara sunulacak. Ankara’nın dış ticaret potansiyeline olumlu katkılarının beklendiği sertifikalı eğitim programı ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Ayrıntılı bilgi için; www.ankaraka.org.tr

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.