Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

D-8'in Güçlü Ülkesi OSTİM'e Kapı Açtı

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) üyeleri, Malezya’da ağırlık olarak havacılık sanayine çalışan firmalarla ikili iş birliği görüşmesi gerçekleştirdi. Büyükelçi Amran Bin Mohammed Zin, iki ülkenin birlikte iş yapmasının çok faydalı ve verimli olacağını ifade etti. Büyükelçi Zin, OSTİM firmalarına kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ve istedikleri zaman görüşmeye hazır olduklarını bildirdi.
Ostim Editör
11 Aralık 2018 14:14

Malezya’da savunma, havacılık ve otomotiv sektörlerinde faaliyet gösteren 11 firma Malezya Yatırım Ajansı koordinasyonunda Türkiye’ye geldi.

Malezya Ankara Büyükelçisi Amran Bin Mohammed Zin’in eşlik ettiği heyet, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) üyeleriyle bir araya geldi. Malezyalı firmalar, üretim kabiliyetlerini ve firmalarını tanıtan birer sunum yaptı.

İş birliği fırsatlarının görüşüldüğü programda, konuk firmalarla OSSA üyeleri ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Malezya firmalarının Türkiye’deki yatırımları hakkında bilgi veren Büyükelçi Amran Bin Mohammed Zin, iki ülkenin birlikte iş yapmasının çok faydalı ve verimli olacağını ifade etti. Zin, OSTİM firmalarına kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ve istedikleri zaman görüşmeye hazır olduklarını bildirdi.

Deneyimli diplomat, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ile de bir araya geldi. Başkan Aydın, Malezya’nın D-8 platformunun önemli bir ülkesi olduğunu ve gelişmiş üretim kabiliyetleriyle önemli iş birliği fırsatları sunduğuna dikkat çekti.

OSTİM’de faaliyet gösteren sektörel kümelenmelerin yöneticileri de Büyükelçi Zin’e üretimleri ve ürünleri hakkında sunum yaparak potansiyel iş birliği fırsatlarını anlattı.

 

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.