Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

İhracatta Ticaret Merkezi Kolaylığı

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) öncülüğünde ve koordinasyonunda ihracatı artırmak amacıyla öncelikli ve hedef ülkelerde kurulan Türkiye Ticaret Merkezleri’nin maliyetlerinin yüzde 75’i Ticaret Bakanlığı tarafından destekleniyor.
Ostim Editör
09 Kasım 2018 08:40

OSTİM’de Türkiye Ticaret Merkezleri anlatıldı. Toplantıya, OSTİM OSB Yönetim Kurulu Üyesi Behzat Zeydan, Bölge Müdürü Adem Arıcı ve kümelenmelerin yöneticileri katıldı.

Toplantıda, TİM Tanıtım Organizasyon İç ve Dış Ticaret A.Ş. Yöneticileri Ayşe Lale Günel ve Anıl Özel merkezler hakkında detaylı bilgi verdi.

Türkiye Ticaret Merkezleri, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) öncülüğünde ve koordinasyonunda diğer iş birliği kurum ve kuruluşlarının katılımıyla kuruluyor. İhracatın artırılması hedefiyle kurulan merkezlerin; kira, istihdam, dekorasyon/kurulum ve tanıtım harcamaları 5 yıl boyunca destekleniyor. Destek oranı, Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen hedef ve öncelikli ülkelerde %75, diğer ülkelerde %60 oranında.

Dünyada bulunan Türkiye Ticaret Merkezleri hakkında bilgi veren Anıl Özel; ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, İran ve İngiltere’de merkezlerin aktif olarak faaliyet gösterdiğini belirtti. Özel, Türk firmalarının, ticaret merkezlerinden üye olmadan da, ikili iş görüşmesi gibi etkinlikler için faydalanabileceği bilgisini aktardı.

Türkiye Ticaret Merkezleri sektörel olarak en az 10 firmanın birlikte başvurmasıyla açılabiliyor. Cumhurbaşkanlığı 100 günlük icraat programı kapsamında çeşitli ülkelerde 35 Türkiye Ticaret Merkezi açılması hedefleniyor.  Merkezlerle ilgili ayrıntılı bilgiye www.ttcenter.com.tr adresinden ulaşılabilir.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.