Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

“OSTİM Teknik Üniversitesi, Güven Veren İşler Yapacak”

Başkent Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Türk, “OSTİM Teknik Üniversitesi, pek çok noktada ihtiyacı karşılayacak, güven veren işler yapacak, başarılar elde edecektir.” dedi.
Ostim Editör
19 Eylül 2019 16:56

Şadi Türk OSTİM’in, sanayinin Ankara’da doğduğu yer olduğunu belirterek önemli firmalar çıkartan ve büyüten bir bölge olduğunu vurguladı.

1985 yılında ilk şirketini OSTİM’de kurarak üretime başladığını hatırlatan Şadi Türk, “Sanayi kültürünü geliştirmek için sürekli çalışan şimdi de eğitim kurumları ile bu kültürü daha da ileriye taşıyacağına inandığım OSTİM’in yeni kurumu OSTİM Teknik Üniversitesi hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

“Tecrübeyle bütünleşmeyen bilgi yalnızdır”

Deneyimli sanayici şu değerlendirmelerde bulundu: “Akademik bilgi birikimini sanayiye aktararak, fabrikalarda ve üretim sürecinde birebir çalışma ve işbaşında öğretim vererek Türk sanayisini daha nitelikli kadrolarla buluşturacağını düşündüğüm çok işlevli kurumun oluşmasında emeği geçen herkesi kutluyorum. Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu bir mühendis ve sanayici olarak, öğrenciliğimden profesyonel iş hayatıma kadar olan süreci çok yoğun çalışarak geçirdim. Tecrübeyle bütünleşmeyen bilgi yalnızdır. Uzun yıllar sahada çalışarak ve Türkiye’yi karış karış gezerek hayallerime ulaştıracak tecrübeyi edindim. Başarı, öncelikle emek vermekten ve çalışmaktan geçer.

Günümüz eğitimi, üniversite-sanayi iş birliği sayesinde hem nitelikli eğitimi, hem de tecrübenin ilk adımını aynı anda sunuyor. Sanayicinin, üretimin ihtiyacı olan nitelikli elaman ihtiyacı karşılanırken, eğitimini en iyi şekilde iş içinde, iş üreterek alan öğrenciler mezun olur olmaz iş imkanına kavuşmuş ve çalışmaya başlamış oluyor.

“Geleceğe emin adımlarla yürüyecek”

Global dünyanın gelişen gücü Türkiye’nin, dünya ekonomileri arasında yer almasını sağlayacak en büyük itekleyicisi sanayi ve üretimdir. Bu noktada herkesin, can simidi olarak gördüğü sanayimize ve sanayicimize sahip çıkması gerekmektedir. Eğitimli ve nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanması, elektronik ve bilişim teknolojilerinin kullanımının aşılması, siber sistemlerle fiziksel sistemlerin bütünleştirilmesi, yüksek teknolojinin kullanılması, dijital dönüşüm ve sanayi devriminin dördüncü evresine dâhil olabilmemiz açısından mesleki ve teknik eğitim çok önemlidir.

Ülkemizde yetkin düzeyde teknik ve sanayi üniversitelerinin olması önemli ve hayati bir nokta. OSTİM Teknik Üniversitesi pek çok noktada ihtiyacı karşılayacak, geleceğe emin adımlarla yürüyecek ve güven veren işler yapacak, başarılar elde edecektir. Bu anlamda inancım sonsuzdur.

Bir sanayici, bir yurttaş, bu milletin bir ferdi olarak ülkemi her zaman çok sevdim, sevmeye de devam edeceğim. Ülkemde yetişen; bilim, sanayi ve teknoloji anlamında büyük başarılara imza atan ve atacak olan genç beyinlere, yeteneklere her zaman güvendim. Bizim ilkemiz, hedefimiz dünya liginde başa güreşmek; sevdamız ülkemizdir. Unutmamak gerekir ki; büyük hedefler, büyük ve kalıcı başarılar, büyük hayallerin ürünüdür.”

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.