Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Atölye İmkanları Ostim Teknopark’ı Cazip Kılıyor

Ostim Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar, Turuncu Bina’da Teknoloji Üretim Atölyesi’nin devreye alındığını, kuluçka firmalarının da atölye imkanlarından dolayı Turuncu Binayı tercih ettiklerini vurguladı.
Ostim Editör
20 Mayıs 2019 14:37

Ostim Teknopark 2018 Olağan Genel Kurul Toplantısı tüm ortakların katılımıyla Ostim Teknopark Turuncu Bina’da gerçekleştirildi.

Ostim Teknopark’ın 2018 faaliyetlerini Genel Müdür Dr. Derya Çağlar anlattı. OSTİM Teknik Üniversitesi’nin de Teknopark ortakları arasında yer aldığına dikkat çeken Çağlar böylelikle ortak üniversite sayısının 7 olduğunu kaydetti.

Derya Çağlar, Ostim Teknopark’ın Turuncu, Turkuaz ve Bronz bina olmak üzere 3 yerleşkede faaliyetlerini sürdürdüğünü dile getirdi. Turuncu Bina’nın faaliyete geçmesiyle bin metrekarede de Teknoloji Üretim Atölyesi’nin devreye alındığını anlatan Çağlar, kuluçka firmalarının atölye imkanlarından dolayı Turuncu Binayı tercih ettiklerini vurguladı.

Proje büyüklüğü 86 milyon TL

Binaların doluluk oranları hakkında bilgi veren Çağlar, “Turuncu binada 13 firma var. 10 tanesi kuluçka firması doluluk oranı yüzde 11. Turkuaz binada 12 firma var doluluk oranı yüzde 61. Bronz binada 1 firma var doluluk oranı yüzde 67.” bilgisini paylaştı.

Ostim Teknopark’ta 83 Ar-Ge personeli ile devam eden 32 projenin tahmini bütçesini 86 milyon TL’nin üzerinde olduğunu belirten Çağlar, 2019 yılında da binaların doluluk oranlarının artırılması ve firmalara verilen hizmet çeşitliliği ve kalitesini artırmak için gerekli çalışmaları yapacaklarını vurguladı.

Ostim Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Teknopark ortağı üniversitelerin temsilcilerine, Ostim Teknopark’tan daha fazla yararlanmaları ve imkanlarını kullanmaları çağrısında bulundu.

Genel Kurul’da Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve gelir gider hesapları oy birliği ile ibra edildi.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.