Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

ÜSİMP İnovasyon Karnesi Tescillendi

Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP), Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğüyle ÜSİMP İnovasyon Karnesi’nin kullanımı için protokol imzaladı.
Ostim Editör
15 Mayıs 2018 14:22

Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP), Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. A.Hamit Serbest, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğüyle ÜSİMP İnovasyon Karnesi’nin kullanımı için protokol imzaladık. Bizim çıkarmış olduğumuz araç resmen kamu tarafından tescil edilmiş oldu.” dedi.

ÜSİMP, 2018 yılı ilk yönetim kurulu toplantısını OSTİM’in ev sahipliğinde Ankara’da düzenledi.

ÜSİMP Yürütme Kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda, ÜSİMP faaliyet çerçevesinin planlanması, patent fuarı faaliyetlerinin planlanması, ÜSİMP’in gelir yaratıcı faaliyetlerinin ve uzman havuzunun belirlenmesi, ÜSİMP İnovasyon Karnesinin ve gelecek faaliyetlerinin planlanması gibi konular gündeme alındı.

Toplantının açılışında konuşan ÜSİMP Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. A.Hamit Serbest, genel faaliyetler hakkında bilgi verdi. ÜSİMP İnovasyon Karnesi ile ilgili gelişmeleri de aktaran Serbest, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğüyle ÜSİMP İnovasyon Karnesi’nin kullanımı için protokol imzaladık. Bu bütün Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) temsilcilerine iletildi. Gerçekten olumlu bir gelişme. Bizim çıkarmış olduğumuz araç resmen kamu tarafından tescil edilmiş oldu.” dedi.

Toplantı gündemi kapsamında ÜSİMP yöneticileri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü İlknur İnam ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ı da ziyaret etti. 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.