Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim Teknopark Firma Kabullerine Başlayacak

Ostim Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Ostim Teknopark inşaatının başladığını, 2018 yılı sonu itibarı ile firma kabulünün başlayacağını belirtti.
Ostim Editör
15 Mayıs 2018 14:15

Ostim Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirketi'nin 2017 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı, Ankara Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, OSTİM Teknoloji A.Ş., OSTİM Vakfı, OSTİM Yenilenebilir Enerji Kümelenmesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi temsilcileri olmak üzere bütün ortakların katılımıyla yapıldı.

Ostim Teknopark Yönetim Kurulu’nun 2017 faaliyetleri Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar tarafından okundu. Çağlar, Ostim Teknopark projeleri olan Ankara Kalkınma Ajansı’nın Doğrudan Faaliyet Desteği’nin son çağrı döneminde başvurusu yapılan ve 27.04.2017 tarihinde başarı ile tamamlanan Ortak Kullanım Atölyesi Oluşturulması Fizibilite Çalışması ve 2016 yılında başvurusu yapılan proje süresi 3 yıl olan TÜBİTAK-1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı (BİGG) 1. Aşama Uygulayıcı Kuruluş Çağrısı hakkında bilgi verdi.

Derya Çağlar, ayrıca Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen IPA II Rekabetçilik ve Yenilik Sektör Operasyonel Programı (RYSOP) 2014-2020 uygulama aşaması kapsamında destek almaya hak kazanan 23 projeden biri olan Mantar Kültivasyon ve Teknoloji Ticarileştirme Merkezi Projesi hakkında da ortakları bilgilendirdi.

Yönetim Kurulu faaliyet raporu okunarak müzakere edilmesinin ardından oy birliğiyle ibra edildi. Bilanço, gelir gider hesapları da genel kurul tarafından oy birliğiyle ibra edildi.

Yönetim Kurulu üyelerinin belirlenmesi için yapılan seçimde, Ostim Teknopark A.Ş. Yönetim Kuruluna; OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, İneo Danışmanlık Şirketi Yöneticisi Altan Küçükçınar, Atılım Üniversitesi’nden Hasan Umur Akay ve OSTİM Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Çelik yeniden, 3 yıllığına oy birliği ile seçildi.

İnşaat başladı
Ostim Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Ostim Teknopark inşaatının başladığını, içinde ortak kullanım atölyesinin de yer alacağı ilk binasının 2018 yılı sonu itibarı ile firma kabulüne başlayacağını belirtti. Aydın, bölgede teknolojik ürün yatırımının başlayacağı bilgisini de verdi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.