Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Tarihi Yürüyüşü Durduramayacaklar!

Korhan GÜMÜŞTEKİN
10 Ağustos 2016 14:33

Savaş meydanlarında mağlup edemedikleri bu milletin sırtını, yıllardır çeşitli yollarla yere getirmeye çalışıyorlar. 
Ekonomi başta olmak üzere kritik süreçlerde yaşadığı badireleri alnının akıyla atlatan ve depara hazırlanan ülkemize her alanda çelme takma gayretlerini görüyoruz.

Kirli emellerine ulaşmak için ihanet şebekelerini devreye sokuyorlar. 15 Temmuz kalkışması bu senaryolardan sonuncusuydu. Türkiye’nin tarihi yürüyüşünü durdurmak istediler… Başaramadılar, başaramayacaklar…

Akılları sıra hedefleri; yalnız bölgesinin değil Orta Asya’dan Balkanlara mazlumların umudu Türkiye’yi hizaya getirmek (!)
Mazisindeki darbelerin acı faturasını ödeyen, yapılanların burukluğunu derinden yaşayan milletimiz, bu kez “dur” dedi. İradesine sahip çıkarak karanlık odaklara en büyük darbeyi vurdu.

O gece kalbi vatan sevdasıyla çarpan milyonlar, ellerindeki şanlı bayrağımızla adeta ikinci bir Çanakkale, İstiklal Mücadelesi verdi.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve milli iradeye olan çağrısı, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın, siyasi partilerin ve demokrasinin tecelli ettiği TBMM’nin ortak dili bizi bize daha da kenetledi.

Bir olduk, bütün olduk…
Menfur saldırıların ardından Batı’dan gelen cılız seslere bakarsanız, Anadolu coğrafyasının nasıl bir durumla karşı karşıya olduğunu daha iyi anlarsınız. Öz değerlerimizden uzaklaştırmak istiyorlar. Ürettirmiyorlar; “Bizden alın” diyorlar. Sanki hazır kıta bekler gibi; kredi notunu düşürüyorlar. Bağımlı ve güçsüz bir Türkiye, işlerine geliyor. Zincirlerini kıran, “Ben de varım” diyen Türkiye’nin haykırışını duymak istemiyorlar.

Tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu olay, eksiklerimizi görmemizi sağladı. Milletimiz birbirine sımsıkı sarıldı, kucaklaştı; birlik ve beraberliğimiz arttı.

Peki bundan sonra bize düşen nedir?

Her şeyden önce vatan, millet sevgisiyle daha çok çalışmalı ve üretmeliyiz. Mutlaka kendi yaptığımız ürünleri önemsemeliyiz. İnsan kaynağını geliştirmeli, bunun için eğitim sistemini yeniden tasarlamalıyız.

Sanayileşme stratejik bir kavramdır. Ülkelerin gücü üretimdir. Üretiminiz ne kadar güçlü ve dünya markası şeklinde ihracatınız varsa; güçlüsünüz ve bağımsızsınız.

İhtiyaçlarımızı dışarıdan alarak kalkınmamızı gerçekleştiremeyiz! Kamu başta olmak üzere zihinsel değişimi sağlamalıyız; rotamızı yerli ve mili yöne hızla çevirmeliyiz.

15 Temmuz şehitlerine Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz.

Milli irade ayakta, milli irade vatan nöbetinde… Şehit kanıyla sulanan bu vatana atalarımızın yaptığı gibi göğsümüzü siper edeceğiz…

Prof. Dr. Sedat Çelikdoğan Hakk’a yürüdü
Temmuz ayının Türk sanayisi ve OSTİM camiası adına üzüntü veren bir gelişmesi de Prof. Dr. Sedat Çelikdoğan Hocamızın vefatı oldu.

10 Temmuz 2016 günü Hakk’a’ yürüdü Sedat Hocamız… Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’la birlikte üniversite yıllarında başlayan sanayi sevdası, ardında birçok önemli eseri bıraktı.

Türkiye’nin milli duruşa geçtiği yılların kırılma noktalarından biri olan ‘Ağır Sanayi Hamlesi’nin öncü kadrosunda yer alan Merhum Hocamız, ‘yerli ve milli’ anlayışın sembol isimlerindendi. Türk insanına ve KOBİ’lere cesaret verenlerden biriydi. Ülkemizin kalkınmasında son nefesine kadar büyük bir inançla mücadele etti.

Kendisinden çok şeyler öğrendik… Ufkumuzu genişletti. Her konuşması bir ders gibiydi…

Prof. Dr. Sedat Çelikdoğan Hocamıza Allah’tan rahmet tüm milletimize ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

“Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.”

Mehmet Akif Ersoy

OSTİM GAZETESİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

twitter.com/KorhanGumustkn

Yazara ait diğer köşe yazıları