Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Maker Projelerinin Prototipleri Sergilendi

OSTİMSPOR tarafından yürütülen, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı (GPDP) 2015-1 çerçevesinde desteklenen projede yer alan gençler, OSTİM Maker Panayırı etkinliğinde fikirlerinin prototiplerini sergiledi.
Ostim Editör
11 Temmuz 2016 16:00

‘Üretimin Kalbinde Yeni Nesil Eğitimler’ temalı OSTİM Maker Projesi’yle, 14-27 yaş arası okuyan veya çalışan gençler, tasarımdan üretime ve girişimciliğe kadar yeni nesil eğitimler aldı. Gençler aldıkları eğitimle geliştirdikleri fikirlerinin prototip üretimlerini OSTİM Maker Panayırı etkinliğinde sergileme fırsatı buldu.

İhtiyaç duydukları araçlara; hayal güçlerini kullanarak geliştirdikleri fikirleri üretime dönüştürerek sahip olan gençlerin OSTİM Maker Panayırında sergiledikleri projelerden bazıları şöyle:

Anahtarsız kapı kilidi; isteğe bağlı olarak ses komutu, parmak izi, bluetooth, internet veya kullanıcının isteğine göre kullanılabilecek kapı kilidi prototipini sergilediler.

Robot el; Doğuştan veya sonradan kaybedilen uzuvların yerini alabilecek ve insanların günlük hayatlarını idame edebilecek bir çalışmanın ilk adımları olarak sergilendi.

Dron çalışması; her yerde bulunabilecek malzemelerle kendi insansız aracını üretmeyi başaran gençler sergiledi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.