Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM İftarı: ‘Endüstri 4 Yoksulluk 0 Mümkün mü?’

OSTİM İftarında bu Ramazan’ın başlığı; ‘Endüstri 4 Yoksulluk 0 Mümkün mü? Yakın Geleceğe Sorular’ oldu. Tema, hazırlanan film eşliğinde davetlilerle paylaşıldı.
Ostim Editör
15 Haziran 2017 12:51

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nin Geleneksel İftar Programı Hilton Garden Inn Ankara’da geniş bir katılımla gerçekleşti. İftara, siyaset, bürokrasi, iş dünyası ile OSTİM paydaşları yoğun ilgi gösterdi. Programda, Suriyeli şehit çocukları da iftar sofrasının konuğu oldu. Her yıl bir tema eşliğinde düzenlenen OSTİM İftarında bu Ramazan’ın başlığı; ‘Endüstri 4 Yoksulluk 0 Mümkün mü? Yakın Geleceğe Sorular’ oldu. Tema, hazırlanan film eşliğinde davetlilerle paylaşıldı.

“Teknoloji insan yararına kullanılmalı”
OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, teknolojinin insan yararına kullanılması gerektiğinin altını çizdi. Aydın, şöyle konuştu: “Her yıl Ramazanda dostlarımızla bir araya gelmek için bu programı yapıyoruz. Şimdi hep beraber sanayileşme, teknoloji diyoruz. Doludizgin bunun peşinden gidiyoruz. Ancak bu teknolojiyi insan yararına, insanlık için, insanlığın refahı için kullanmadığımız zaman; teknoloji tersine çalışan bir vahşi canavara dönüşüyor.

Merhamet, iyilik, güzellik ve insanlık dediğimiz kavramları kesinlikle kaybetmememiz gerekiyor. Bunun için de hepimiz beraber çaba sarf etmeliyiz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın çok güzel bir sloganı var: “Dünyayı iyilik değiştirecek”. Biz de web sayfalarımızda ve sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıyoruz sürekli. Hepimiz değiştireceğiz. Başkasının bizi, dünyayı değiştirmesini beklemememiz gerekiyor. Herkes kendini, çevresini, işletmesini, bölgesini, şehrini, ülkesini ve dünyayı değiştirecek. Bizim bildiğimiz yol bu. Bu konuda çaba sarf eden herkese çok teşekkür ediyorum.”

“OSTİM bizim için çok önemli”
OSTİM iftarının konuklarından Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, konuşmasının başında, “15 Temmuzda yaşadığımız hain FETÖ darbesini dünyada hangi ülke geçirmiş yaşamış olsaydı, 16 Temmuzda normal iş hayatına devam ederdi? Bu ülkenin adı; Türkiye’den başka bir ülke değil! Bunu bizden başkası yapamazdı.” dedi.

15 Temmuz’un ertesi günü kredi derecelendirme kuruluşlarının not düşürdüğünü anımsatan Baran, “Ama OSTİM inandı, biz inandık, şehrimiz inandı, ülkemiz inandı, yatırıma, üretime ve ticaretine ve büyümeye davam etti. Bu hafta açıklanan büyüme rakamları hepimizi mutlu etti. Yüzde 4.4’lük yıl sonu hedefimize de herhangi bir sapma olmadan inşallah ulaşacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı istihdam seferberliğine o gün bütün Türkiye inandı. O gün tüm kurum ve kuruluşlarımız tüccarın, esnafın yanında oldu. OSTİM bizim için çok önemli. Savunma sanayii Ankara için çok önemli, savunma sanayiinin kalbi.” görüşünü aktardı.

Tüm güçlerini Ankara’nın ticareti, potansiyeli ve Ankara Ticaret Odası için vermeye başladıklarını dile getiren, Ankara’nın yakın zamanda fuar alanına kavuşmasını istediklerini bildiren Gürsel Baran, Başkent’in sağlık turizminde de çok önemli yerlere gelmeye aday olduğunu ifade etti. Baran, yurt dışından direkt uçuşlarla Ankara’nın çok şey kazanacağını belirtti. 

ATO Başkanı sözlerini, “Ankara esnafının zamanı kıymetli, 1 dakikası bile çok önemli. Bütün Türkiye’yi İstanbul’a toplamanın da doğru olmadığını düşünüyorum. Bu anlamda karşılaştığım, bütün devlet büyüklerimizden, bütün bakanlarımızdan rica ediyorum. Sizin de gittiğiniz her yerde bu konuyla ilgili lobi yapmanızı istirham ediyorum.” diyerek tamamladı.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.