Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Kuzey Afrika’da Türkiye daveti

OSSA, Fas’ta KOBİ’leri dünyaya anlattı.
Ostim Editör
06 Kasım 2017 15:15

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), Fas’ın Casablanca şehrinde gerçekleştirilen Aerospace Meetings Casablanca 2017 etkinliğinde ülkemizin yatırım ve iş ortaklıklarına açık olduğu mesajı verdi.

OSSA ve üye firmaları ASKAR Makine, EMGE, GÜR Metal, Küçükpazarlı, MEGE Teknik ve MFK 17-19 Ekim 2017 tarihleri arasında Fas’ta düzenlenen Aerospace Meetings Casablanca 2017’de ülkemizi temsil eden kuruluşlar arasında yer aldı. 17 ülkeden 250 katılımcı firma ile gerçekleşen ve yaklaşık 5000 B2B’nin yapıldığı etkinlikte, OSSA ve üye firmaları 100’ün üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirdi.

Program süresince Airbus, Rolls-Royce, Zodiac Aerospace, Daher ve Boeing gibi sektörün önde gelen firmalarının yanı sıra Royal Air Maroc, Sabca, NSE Aero Maroc ve ECM gibi birçok firma ile de toplantılar gerçekleştirdi. Çok sayıda workshopa da katılan küme, 2018’de dördüncü kez kapılarını açacak olan Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) için de talepler aldı.

Fas ve İspanya Türk üreticileri tanımak istiyor
Dolu dolu geçen etkinlikte Savunma Sanayii Müsteşarlığı Sanayileşme Dairesi adına Hüseyin Kılıç, THY Teknik A.Ş. adına Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel ve OSSA adına Ece Umay bire sunum yaptı. Üç isim, sunumlarında Türk savunma ve havacılık sanayisi ile KOBİ’lerin gelişiminden bahsederek, ülkemizin yatırım ve iş ortaklıklarına açık olduğunun altını çizdi.

Fas ve İspanya gibi ülkelerin Türk savunma ve havacılık sanayisine olan ilgi ve meraklarını da gözlemleyen OSSA, bu ülkelerin ihracat temsilcilikleri ile de görüşerek ülkemizin hızla gelişmekte olan savunma ve havacılık sanayisi hakkında kendilerini bilgilendirdi.

Katılımcı üye firmaları ile Fas havacılık sanayisini yerinde görmek adına firma ziyaretleri gerçekleştirildi. Öncelikli olarak Figeac Casablanca Aeronautigue firmasında incelemelerde bulunan ekip, sektörün öncü firmalarından Bombardier’in tesislerinde de ağırlandı. Ayrıca Fas Havacılık ve Uzay Eğitim Merkezi İMA Casablanca’da da ülkedeki sektör firmalarına nitelikli iş gücü yetiştiren kuruluş hakkında bilgiler alındı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.